Športujme a bavme sa

http://tyzdensportu.sk/

http://tyzdensportu.sk/


Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Jeho úlohou je nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok. V roku 2016 sa uskutoční už jeho druhý ročník.

Vieme, že športovanie v zdravom prostredí s dostatkom čerstvého vzduchu má pozitívny vplyv na pľúca, zlepšuje okysličovanie organizmu, zlepšuje sa výkonnosť srdcového svalu, zlepšuje nervovo-svalovú koordináciu, a tým priamo znižuje riziko zranení... Preto sme sa rozhodli, že sa aj my zapojíme a to dňa 16.09. formou turistickej vychádzky náučným chodníkom na Hubkovú. Počas tejto aktivity budú žiaci vytvárať fotografický materiál, ktorý po príchode spracujú a uverejnia na webstránke Klubu nadaných detí v Humennom.
Turistická vychádzka - Hubková

Európsky týždeň športu, ktorý je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe, sa zúčastnili aj deti z nášho Klubu nadaných detí v Humennom.
V tomto druhom ročníku sme sa zapojili  formou turistickej vychádzky náučným chodníkom na Hubkovú. Pre turistiku sme sa rozhodli z dôvodu, že športovanie v zdravom prostredí s dostatkom čerstvého vzduchu má pozitívny vplyv na pľúca, zlepšuje okysličovanie organizmu, zlepšuje sa výkonnosť srdcového svalu, zlepšuje nervovo-svalovú koordináciu, a tým priamo znižuje riziko zranení.
Počas tejto aktivity žiaci vytvárali fotografický materiál, ktorý spracujú a uverejnia na tejto webstránke KND.

Kapušanský hrad

Minulý týždeň ešte využili deti z Klubu pekné počasie a vybrali sa na túru. Teraz ich čakal Kapušanský hrad. Hodinový výstup k hradu stál zato! Veľmi pekný výhľad, opekačka a príjemne prežitý deň!


   

Zábavno - športové popoludnie v Eifelku
  
Zábavný park   Eifelko deti z Humenného veľmi dobre poznajú, pretože sa v ňom môžu dosýtosti vyšantiť a užiť si poriadnu zábavu. Aj deti z nášho KLUBU si takúto zábavu vyskúšali v pondelok 19. septembra  na vlastnej koži. A veru poriadne sa pritom zapotili. Preliezanie labyrintov, chodbičiek, lezenie po stenách, skákanie na trampolíne a rôzne iné  športovo -zábavné činnosti si vyskúšal každý z nich. Úsmevy na tvárach, veľká radosť z pohybu svedčali o tom, že sa deťom takéto zábavno - športové popoludnie veľmi páčilo. Návštevu Eifelka si určite ešte zopakujeme!


 


 

 

Poď sa zahrať s nami!    V Klube nadaných detí majú deti možnosť zahrať si rôzne vzdelávacie  spoločenské hry. Zažijú pri tom veľa zábavy, smiechu, radosti, no zároveň si zlepšujú poznávacie schopnosti, verbálne, matematické, logické i priestorové myslenie. Precvičia si pamäť, postreh, pozornosť, komunikáciu, tvorivosť, ale  tiež sa popri hraní dozvedia všeličo zaujímavé.
       Obľúbenými spoločenskými hrami sa stali: Tik - tak bum, Activity , Scrable, Tučniaci, Ľadová kráľovná, Kris - kros, Šach, Dáma, Príroda- Vynálezy- Matematika - História v kocke, ale i Domino, Mikádo, konštrukčné hry Lego, Seva, Merkúr.Zaujalo aj Scrable...Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára