streda 3. októbra 2018

Sústredenie našich žiakov na Zemplínskej Šírave – 1. deň

V dňoch od 19. – 21. 9.2018 naši žiaci z 2. – 5. ročníka z tried so všeobecným intelektovým nadaním absolvovali „Sústredenie malých programátorov“. Vďaka skvelej spolupráce všetkých zainteresovaných dopadlo všetko na jednotku.
Zásluha za vydarené podujatie patrí hlavne  p. učiteľke Mgr. Ivane Čepovej, Mgr. Jane Lukáčovej, Mgr. Ing. Dáši Luksajovej, PaedDr. Ingrid Závodskej, ale aj hosťom PaedDr. Kataríne Hvizdovej a Mgr. Ľubošovi Lukáčovi. Poďakovanie patrí aj zúčastneným žiakom, ktorí počas troch dní perfektne plnili všetky úlohy a aktivity.

Sústredenie sa uskutočnilo v rekreačnom stredisku Zemplínska Šírava- Kamenec. Organizátorom sústredenia bola Základná škola Dargovských hrdinov v Humennom v rámci projektu Klubu nadaných detí v Humennom, ktorý vedú Mgr. Ivana Čepová a PaedDr. Ingrid Závodská. Zúčastnilo sa ho 48 žiakov z Humenného a zo Svidníka. Z našej školy to bolo 41 žiakov. Program sústredenia bol zameraný na rozvoj intelektového nadania detí prostredníctvom realizácie rôznych vzdelávacích aktivít, kódovania, ale i na rekreačno – turistické aktivity.

Počas prvého dňa sme navštívili Vinianske jazero a  Viniansky hrad. Na tomto gotickom hrade, ktorý pochádza z 13. storočia, sme sa stretli s rôznymi remeslami, zaujali nás členovia občianskeho združenia Zemplínsko-užská hradná cesta, ktorý tu pracujú na obnove hradu – v dobových kostýmoch. Pri archeologickom prieskume hradu objavili aj vstupnú bránu z 13. storočia. Ešte počas cesty z Humenného sme vyhlásili fotosúťaž o „Najfoto Vinného“. Žiaci sa počas vychádzky snažili fotoaparátom zachytiť čo najkrajšie miesta.
Po návšteve hradu sme sa ubytovali a popoludní nás čakalo zaujímavé predstavenie Chemická a fyzikálna show. Boli sme svedkami skvelých pokusov, predstavenie prebiehalo interaktívnou formou a okrem efektných pokusov sa žiaci naučili ako vyrobiť vedecké hračky aj v domácom prostredí.
Po predstavení nás čakala tvorba kvízov na tému Viniansky hrad na stránke Kahoot, pridávanie fotografií z Vinného na online nástenku Padlet, vychádzka v okolí hotela a filmové predstavenie.


Viac fotografií tu:

http://zshu.sk/index.php/o-skole/triedy-pre-nadanych-ziakov/item/1025-sustredenie-nasich-ziakov-na-zemplinskej-sirave-1-den

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára